Dünyayı Değiştirebilir miyim?

Gürbüz Özdem
1 Dk. Okuma

Çoğumuz hayatın nasıl geçip gittiğini fark edemiyor. Güzelim yılları Kısacık ömrümüzün çoğunu boşu boşuna ve karmaşık çalkantılarla geçiriyoruz. Korkuyor, susuyor, sessizliğe gömülebiliyoruz.

Yaşadığımız hayatın bize ait olup, olmadığını düşündürecek olaylar, durumlar ve dönemler geçirebiliyoruz. Zamanın atını zapt etmekte zorlanıyorken dünyayı değiştirecek şeyi nasıl yapabileceğiz? Bazı insanlar için böyle şeyler söylemek zor. Yirmisinden yetmişine, yaşları ne olursa olsun yaşamı bir yerinden yakalıyor ve doya doya yaşıyorlar.

Amaçlarına ulaşma isteği dünyanın gidişatını bir şekilde değiştiriyor. Ve genelde ulaştıkları sonuç dünyayı hatırı sayılır şekilde değiştiriyor, ortaya koydukları farkları yüzyıllarca saygı görüyor. Onların çoğunluktan farkı nedir? Nedir bunun sırrı? Bunun sırrı hayatta bir amacının olmasıdır. Büyük amaçlarla büyük hayaller kurmaktır.

Bir amaca bağlı yaşayabiliyor olmalarıdır. Buna cesaret göstermektir. Amacına bağlı yaşayan insanların, ulaşmalarını sağlayan etken 3 ortak özellikleri vardır. Bir Tutku, İki İnanç, Üç Sabır Tutkuyla sarılacaksın, inançla çalışacaksın, sabırla devam edeceksin.

Evet, bunu yaparsan sen de dünyayı değiştirecek şeyi yapabilirsin. Herkesin, küçük ya da büyük ölçekte, bir katkısı zaten vardır.

Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın