Web Tasarım Uzmanı

Adapte Dijital
8 Dk. Okuma

Web Tasarım Uzmanı, çalıştığı şirket, kurum, marka ve kişilerin web sitesinin altyapısını, yazılımını, tasarımını yöneten, yazılım programları kuran, bunları yönetip çalışılır olma durumunu kontrol eden uzmandır.

Ben Gürbüz Özdem Web Tasarım Uzmanı olarak hizmet verdiğim marka ve işletmeler için oldukça iyi sonuçlar sağladım. İşletme ve markanız için çalışmak onur verici olacaktır.

İyi bir Web Tasarım Uzmanı olarak dijital faaliyetlerinizde müşteri, proje ve iş yönetimini sağlamak görevimdir.

Web Tasarım Uzmanı dijital pazarlama kanallarını kullanmanın yanı sıra yazılım projeleri ile de müşterilerine destek vermektedir.

Web Tasarım Uzmanı hizmetimizden örnek

Web Tasarım Uzmanı Konusunda Müşterileri İçin Neler Yapar?

Web Tasarım Uzmanı olarak ben ve ekibim neler yapıyoruz: web yazılım, web tasarım, içerik, seo, sem, reklam, sosyal medya ve bir dijital çözümü sunuyoruz.

Adapte Dijital web tasarım uzmanı ajansımızdır. Kurucusu olduğum bu ajansımızın hizmetleri için hazırladığımız videoyu izlemek için değerli vaktinizden ayırmanızı isterim. Umarım faydalı olur.

İşletme ve müşterilerimiz için web tasarım uzmanı olarak başlıca görev ve sorumluluklarımız aşağıdakilerdir.

 • Web tasarım uzmanı şirketiniz, işletmeniz ya da şahsınız adına web sitenizi kurup, tasarlamak ve web sayfalarını geliştirmek için hizmet verir.
 • Tasarlamış olduğu web sayfalarının güncelliğini korumak için çalışmalar yapmak.
 • Web sitesinin güncelliğini korumak.
 • Web tasarımı yapılmış web sitelerinin güvenliklerini test etmek ve yenilikleri yayına sürmek.
 • İşletme birimlerinden gelen talepler doğrultusunda tasarladığı ya da tasarlanan web sayfalarını güncellemek.
 • Web tasarımı için içerik sorumlusu yerine de işler yapabilmek.
 • İçerik sorumluları varsa web tasarım içerinde yapmaları gereken sorumluluklarda destek olmak.
 • İdari personel, akademik personel ve birimlere alan adı, ftp adresi ve web alanında web tasarımı oluşturmak.
 • Web tasarım için çalışmaya dahil olan diğer personeller için interaktif servis modülleri hazırlar.
 • Web tasarım yöneticisi çalışmaya dahil olan diğer personeller için interaktif servis kullanımı hakkında eğitim verebilir.
 • Web tasarım yöneticisi görevlerini kalite hedefleri ve prosedürlerine uygun olarak yürütür.
 • Web tasarım yöneticisi özgün üretimle oluşturduğu web sitesi tasarımlarını analiz eder, gereken geliştirmeleri yapar.
 • Web tasarımda yeni teknoloji ve trendleri takip eder, siteye işler.
 • Web tasarımda web standartlarını öğrenmek ve uygulama yapmak için çalışır.

Web Tasarım Uzmanı İle Çalışmanın Faydaları

Web tasarım uzmanı çalışmakta olduğu işletme ve müşterilerine bilgisiyle fayda sağlar. Uzmanlığı süresince edinmiş olduğu bilgi ve deneyimi çalışma sürecinde müşterisine sunarak avantajlarla kar ve geleceğe yönelik verimlilik getirir.

Web sitesi için seçtiği altyapı, tema ve yapmış olduğu tasarım güncelliğini koruduğu, kullanıcı uyumlu olduğu sürece ulaşılmak istenen amaçlara sürekli ulaşmayı sağlar.

Çok yüksek maliyetlerle yıllara yayılan tasarım süresini verimli hale getirebilecek bir web tasarım uzmanı işletmeyi oldukça iyi kara ulaştırır.

Web tasarım yönetcisi koruduğu site sayesinde işletme prestijine zararı engeller. Güvenlik açıklarını kapatarak işletme kayıpları oluşmasına izin vermez. İşletmeler sürekli büyüyen dijital dünyada yıllarca çalışabilecekleri web tasarım uzmanı bulmak zorundadırlar. Çünkü gelecekte amaçlarından ve sonuçlarından yoksun kalmak istemiyorlarsa bu elzem bir ihtiyaçtır.

Web tasarım yöneticisi bir sitenin yazılımından ziyaret sonuçlarına kadar yönetebiliyor olmalıdır. Bu bilgi seviyesi ile zamanı kaçırmayan, gelen tepkilere göre refleksler geliştirebilir olmalıdır.

Web tasarım yöneticisi site kurumsal veya e-ticaret sitesi olsun gelişimine yön verebilen bilgi seviyesinde olmalıdır. İçeriği nasıl, hızlı açılıyor mu, kullanıcı aradığını hemen buluyor mu, kullanıcı sitede ne kadar kalıyor, site hangi kelimelerde ziyaretçi alıyor ve listelemede yukarılarda yer alıyor.

Bir web sitesi uzmanı sadece yazılım bilen olmamalıdır. Bir yönetici olmalıdır.

Web Tasarım Uzmanı Ajansı Mı, Çalışan mı?

Web tasarım uzmanı için kesinlikle çalıştığınız bir ajans olsun. O ajansın denetiminde içeride çalışan da istihdam edebilirsiniz.

Web tasarım ya da web sitesi yönetiminde neden uzman ajansı tavsiye ettim. Çünkü ajans daha çok tecrübe deneyim biriktirim, standartlar oluşturabileceği hem maliyet hem sonuç açısından oldukça faydalı olacaktır.

Web tasarım uzmanı Gürbüz Özdem‘in hikayesini okumanızı çok isterim.

Web Tasarım Uzmanı Ajansımız

Ben ve ekibim Adapte Dijital içerisinde ki Web Tasarım Uzmanı çalışanlarız. Geliştirdiğimiz Verimli Dijital Model ile işletme, kişi veya markalara hizmet veriyoruz. Web Tasarım Uzmanı olarak bizden hizmet alabileceğiniz paketlerimizi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz: Web Paketleri

İstanbul merkezli bir web tasarım ajansıyız. SEO tecrübemiz sayesinde arama motorlarında kolayca bulunabilen, modern ve harika görünümlü web tasarımlar oluşturuyoruz.

Projenizin başından sonuna kadar size kulak veren şekilde süregelen bir süreç boyunca çalışarak, ihtiyaçlarınıza özel özel web sitesi tasarımları sunuyoruz. Bu, bizi büyük veya küçük projeleri üstlenmeye hazır son derece esnek ve çevik bir ajans haline getiriyor.

Uzmanlık Uyarıları

Web sayfanızın tasarımında ihtiyaç duymanız halinde ve/veya özel ihtiyaçlar için veritabanı ortamını seçmelisiniz. Sunucu tipi seçiminize bağlı olarak altyapıdaki teknik kısıtlamalar gereği Windows için MSSQL ya da Linux için MySQL seçimi zorunludur.

Web sayfanızı tasarlayacağınız yazılım diline bağlı olarak web barındırma hizmetinin sağlanacağı işletim sistemi platformunu seçmelisiniz.

Linux platformunda html, php 5.4 desteği bulunmaktadır.

Kaliteden Vazgeçmeyin

Web sitenizin modası geçmiş olması, web tasarım trendlerinin değişmesi, içeriğinin güncel olmaması gibi sorunlar firma çizginizi hatalı göstermektedir. Potansiyel müşterilerinize ulaşabilmeniz zor değil, yeni web sitenizi yapmak için buradayız.

Web tasarım sürecimiz, en yüksek yatırım getirisini elde etmenizi sağlamak için ticari hedeflerinize yönelik çalışmaya odaklanmaktadır. Ekibimiz, hedeflerinize ulaşmak için gereken tüm gerekli web tasarım uzmanlığına sahiptir …

Yaptığımız her internet sitesinde basit kullanımlı yönetim paneliyle, tüm isteklerinizi 7/24 kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sizde satış gelirlerinizi arttırmak, reklam maliyetlerinizi azaltmak ve profesyonelliğe bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız şimdi web tasarım teklifi isteyin.

Web Tasarım ve Web Yazılımını Nasıl Yapıyoruz?

Web tasarım uzmanı olarak işletme, marka veya ürününüz için eşsiz hizmet sunmak için çalışıyoruz.

 1. Hedeflerin belirlenmesi
  Web sitesinin amacına göre hitap ettiğimiz hedef kitlenin belirlenmesi ve kitleye göre kullanım için işleyiş başlar.
 2. Çalışmanın Detaylandırılması
  Sizden alacağımız bilgi, deneyim ve o güne kadar birikmiş dökümanlar ile dijital kimlik tasarımları oluşturacağız. Hedef kitle analizinden sonra sizin için neler yapılabileceğimizi tartışacağız. Markanız ve sektörünüz için en verimli olacak özellikler sitenizde bulunacak şekilde planlamalar yapılır.
 3. Sektör Analizi ve Rakiplerin İncelenmesi
  Çalıştığınız sektörde bulunan rekabet analizi ile hedeflediğimiz müşteri kitlesine daha çabuk ulaşmamız ve sizinle birlikte aynı meslek gruplarındaki işletmeler ile aramızdaki farkı ortaya koymak için çalışacağız.
 4. Tasarım Çalışmaları
  1, 2 ve 3. maddelere söz edilen işlemleri tamamladıktan sonra elimizdeki veriler ile ara yüz sunacağız. Web tasarım uzmanı olarak ara yüz tasarımında geçen süreci şöyle özetleyebiliriz;
 • Kullanıcı deneyimi tasarımı (UX Design)
 • Kullanıcı arayüzü tasarımı (UI Design)
 • Mobil kullanıcı deneyimi tasarımı (Mobile UX Design)
 • Mobil arayüz tasarımı (Mobile UI Design)
 • Arayüz uygulama geliştirme (UI Development)
 1. Taslak Sunumu
  Tasarlamış olduğumuz arayüz çalışmaları bir görselden ibaret olduğu için bunu sizin prototipini canlı olarak görüyormuş gibi hazırlayarak beğenilerinize sunarız.
 2. Yazılım Çalışmaları
  Sizin onayınız dahilinde Prototip, Taslak Sunumu aşamasından geçen bu işleyişin ardından yazılım çalışmalarına başlanır. İşleyiş adımları şu şekildedir;
 • Modern Fikirler Enstitüsü içerik yönetim sistemi kurulumu
 • HTML, CSS, ASPX, jQuery, MSSQL teknolojilerinden oluşan sistem yapısı
 • Temel düzeyde arama motorları optimizasyonu yapılmış kod yapısı (SEO)
 1. Mobil Uyumluluk
  Tüm platformlarda görüntülenebilen tam uyumlu tasarım (Mobil Cihaz Entegrasyonu)
  Cross-Browser kontrolleri ve adaptasyonu.
 2. İçerik Yönetim Sistemi Çalışmaları
  Size özel içerik yönetim sistemi hazırlanması, İçerik yönetimi uygulama geliştirme (CMS Development)
 3. Test ve Analiz
  Baştan sona yapılan herşeyin titizlikle incelenerek kodlama bölümünde oluşabilecek hataların düzeltilmesi, Gerekli güvenliğin sağlanılması.
 4. Yayındayız!
  Artık markamız yeni yüzüyle potansiyel hedef kitlesine ulaşmak için yayında!
Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın