Data Hazinedir: Gizlilik ve Güven

Gürbüz Özdem
1 Dk. Okuma

Data hazinedir.

Dijital pazarlama danışmanlığı, dijital hizmetler konusunda hizmet veren bir ajans olarak, dijital pazarlamanın geleceği konusunda söyleyebileceğimiz çok şey vardır. Dijital pazarlama daha yolunun başındadır ve geleceğinde yolu çok uzundur. Dijital pazarlamanın geleceğinde önemli olan başlıca konulardan birisi gizlilik ve güven konusudur.

Neyin gizliliği neyin güvenliği bunu hemen açmak isterim. Biz iş yaptığımız işletmelerin şunu anlaması, anlayabilmesi için çok baskı yapıyoruz. Elde ettiğiniz bilgiler, veriler yani datalar hazinedir. Yani data hazinedir. Bu hazinenin korunması gerekmektedir. Daha çok elde edilerek çoğaltılması gerekmektedir.

Tabi elde ettiğimiz bu hazinenin gizliliği ve güvenliği çok önemlidir. Müşterilerimiz bizimle paylaşırken bize çok güvenerek paylaşmaktadırlar. Güvenlerini boşa çıkarmamak için biz bu bilgi ve verileri en gizli, en güvenli şekilde korumaya devam etmeliyiz.

Çünkü haberlerde vb şekilde karşılaşmışsınızdır siber saldırılar, veri çalmalar vb konular sıklıkla karşımıza gelmektedir. En güvendiğimiz diyebileceğiz Google, Yandex, Facebook olsun saldırıya uğrayabilmektedir. Geçen günlerde olan Yandex’in kendi içinden bilgilerinin paylaşılması olsun, bunun önemliliğini ortaya koymaktadır.

Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın