Bütün İnsanlar Korkar: Korku

Gürbüz Özdem
2 Dk. Okuma

Korku bir ihtiyaçtır, doğaldır, tehlikeler karşısında uyanık ve tepki vermemizi sağlayan yaşama şansımızı artıran şeydir.

Gerçek korku budur!

Bir de zihinsel, kurgulanmış, fobik korkularımız vardır. Gerçek korku hayatta kalabilmek için çok iyidir. Diğeri ise hayattan geri kalmaya sebep olduğu için çok kötüdür.

Korkudan korkmak çoğu insanın yaşamında olan şeydir. Zihinsel korkular, korkarsanız geçmez, yüzleşip üstüne çalıştıkça geçebilir. Korkunun korkusuna ne kadar çok izin verir, çok yaşama hakkı tanırsak o kadar çok yaşamımız zehir olur

Her iyi olan şeyden sonra kötü bir şey olacak düşüncesine kapılır mısınız?

Çok gülme başına bir şey gelir, yaparsam başıma kötü şey gelecek diye düşünmek, yaşamınızı huzursuz etmek için kendinize yaptığınız kötülüklerdir.

Gerçek Korku

Gerçekten korkmanız gereken durumda, bedeniniz beyninizden önce davranacak ve sizi korumak için çalışacaktır. Zihniniz bedeninizden önce davranırsa zaten donup kalacaksınızdır. Onun için kendinizi hapsetmemenin yollarını aramalısınız.

Yaşamınızı, davranışlarınızı zihinsel korkularınıza göre belirlemek sizce de sahte bir hayatı seçmek değil midir? İpleri kopmak üzere olan asma bir köprüden geçmekten tabi ki korkun izlediğiniz filmin sahnesinde olanların size de olacağından korkmayın.

Bir çok insan korkuları yüzünden, kendisini engeller, potansiyelini gösteremez, kapanık yaşamıyla çevresiyle doğru ve sağlıklı iletişim kuramaz.

Korkularımızı çözerek içsel özgürlüğümüze kavuşabiliriz. İyi ve sağlıklı bir yaşam için buna mecburuz

Korkular çözülebilen sorunlardır,

Korkmayın!

Korkular Nasıl Aşılır/Geçer?

Korkularınızı korkmadan listeleyin yüzleşin, üstüne yürüyün. Kendiniz baş edemeyecek gibi görünüyorsanız destek alın, danışmana gidin. Bu zamanda imkanlarınız ölçeğinde destek bulmak kolay.

Korkularınız ile yüz yüze gelmekten kaçınarak bir yere varamazsınız. Üstesinden gelmeye çalışmanız size gelişim ve büyük bir huzur sağlar.

Korkularınız için sahaya çıkın, onları yenin ve o özgürlüğünüzü, muhteşem hayatınızı kazanın. Bu sizin elinizde bunu sakın kaçırmayın. Bir saniyeniz bile çok değerli korkulara hapsolup, esir olup, o bir saniyeyi o hayatı o yaşamı kendinize cehenneme çevirip, zehir etmeyin.

Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın