Pazarlama Stratejinize İlham Olsun 2.Bölüm

Gürbüz Özdem
2 Dk. Okuma

Pazarlamada ürününüz iyi, açık, şeffaf şekilde anlatılabiliyor olması, ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılıyor olması pazarlamacılarında müşterilerine yakın, candan dost, onların adına düşünebiliyor,  onları savunuyor olması gerekmektedir. Pazarda ürününüz ve pazarlama bu kadar net çizgide hareket etmelidir.

Sunduğunuz şeyin işlevsel yararları, duygusal olarak hissettirdiklerini sayabiliyor musunuz?

Size müşteri olarak niçin bağlanayım öğrenebilir miyim?

Çünkü; pazarlamanın merkezinde müşteri vardır, müşterinizi bilmek tanımak zorundasınız, ürün müşteri için üretilir ve sunulmaktadır.

Pazarlamacılar pazarda gezip ortalıktan dolaşan fikirleri toplamak zorundadır. Bunu yapmak dijitalde  o kadar kolay ki.

Şimdi bırakın işinizi gücünüzü sizin sunduğunuz hizmet ve ürünlere yakın ürünler bulun hakkında yorumlara, değerlendirme videolarına benzeri işlere biraz zaman ayırın ne demek istediğimi çok kolay anlayacaksınız. Yapıyorsanız ticarileştirecek şekilde daha dikkatli bakın

Önemli olan müşterinizdir tamam da kim o kişi, kişiler, hedef kitle kimdir bunu iyi bilip iyi belirlemek gerekir onun yaşamını, kaygısını, sorunlarını, arzularını bilmeniz gerekiyor.

Önce kitle çalışması

Şu 4 faktörü sıkı çalıştırın: Arkadaşlar, Ailedekiler,

Taraftarlar, Takiptekiler

Bir şey alırken, bir şey yaparken kaç kişinin fikrini önemsiyorsunuz ve neden önemli işte müşteriler bunu sıklıkla yapıyor ve çok önemsiyor. Çünkü yakınlarım beni sever ve korur diye düşünür, ağızdan ağıza pazarlama için daha çok geliştirme için çalışalım.

Yeni müşteri kazanmak için sesiniz çok çıksın bu da çok iyi içeriklerle çok fazla reklam demektir.

Pazarlama stratejinizin içinde müşterilerinizin kendileri arasında sohbet ve bilgi paylaşımını arttıracak yöntemler yoksa hemen geliştirmeye bakın.

Dijitalin gücü bunu kolaylıkla size sağlar.

Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın