Takma Kafana

Gürbüz Özdem
2 Dk. Okuma

Neyi takıyorsan, neye kızdıysan, neye takıntılıysan bırak takma, kavuştur özgürlüğüne zihnini yaşamını hemen geri kazan.

Bir insan günde yaklaşık 4000 adet farklı düşünceye sahiptir ve bu düşüncelerin bir çoğu o güne ait değildir.

Herkesin istenmeyen takıntılı düşünceleri vardır, biliyorum. Takma kafana deyince geçen bir şey yoktur. Kazandığınız şey değerlidir. İlla bir şeyi kafanıza takmak istiyorsanız, iyi şeyler kazanmayı kafanıza takın.

Hayır bu bile sizi huzursuz ediyorsa onu da takmayın.

İşin sırrı kabullenmekte kafanıza taktığınız şey neyse onu kabullenin. Yaşamda karşılaştığınız olumsuzlukları kabul ettiğinizde yenilmez olursunuz.

Kabul edin ve seçin…

Kafanıza takacağınız şeyi

Seçebiliyor olmak

Sizi olgunlaştırır…

Takıntılar

Acıya katlanmayı öğrenmek, üstesinden gelip aşıp geçmeyi de öğrenmek demektir. Yaşamınızı verimli halde yaşamak istiyorsanız. Önemli ve anlamlı şeyler bulun onları kafanıza takın çünkü bu sizi olgunlaştırır.

Takıntılar; Abartılmış sorumluluktan, tehlikenin abartılmasından düşünce eylem uyuşmazlıklarından zihinsel kontrol durumlarından gelişebilir.

Kafanıza taktığınız sorununuz ne olursa olsun yapılacak şey hep aynıdır. onu çöz ve mutlu ol. Mutluluk üzerine sürekli çalışmayla ayakta kalır.

Biliyorum sorun çözmek zahmetli ve zor, kötü hissettiren bir süreçtir. Beyniniz olumsuz duyguları çözmeniz gereken sorunlarınız olduğunda karşınıza çıkarır

Olumsuzlukları kafaya takıp hayal kırıklıklarına yatırım yapmayalım. Olumsuz duygular için eyleme geçerseniz ödülünüz olumlu duygular olur.

Hayattan ne bekliyorsunuz?

Mutluluk mu?

Mutluluk deyin

Mutluluk sağlam bir mücadele ister.

Mutluluğun miktarını bu mücadelenizin şiddeti belirler.

Bu Yazıyı Paylaş
Bir yorum bırakın

Bir yanıt yazın